-
-
-
ClNa
Sodium chloride for pesticide residue analysis
From £ per (ex VAT)1
| Product Code | 36519 |
|---|---|
| CAS Number | 7647-14-5 |
| MDL Number | MFCD00003477 |
| Empirical Formula | ClNa |
| Molecular Weight | 58.44 g/mol |
| Synonyms | Halite |
| Brand | Fluka |
Properties
| Property | Value |
|---|---|
| Brand | Fluka |
| CAS Number | 7647-14-5 |
| Empirical Formula | ClNa |
| Boiling Point | 1,465 °C |
| Product Density | 2.160 g/cm3 |
| Synonyms | Halite |
Safety Information
| Property | Value |
|---|
Description
Sodium chloride
for pesticide residue analysis
Container Type: PLASTIC BOTTLE
P281
Halite
ClNa
Obsolete
Data Sheets
Certificate of Analysis
Certificate of Origin
Recently Viewed
Formaldehyde solution ACS reagent, 37 wt. % in H2O, contains 10-15% Methanol as stabilizer (to preve
Honeywell
-Methanol
-Chemicals
-Performance Grade Solvents
ORIGINAL NAME: Formaldehyde solution ACS reagent, 37 wt. % in H2O, contains 10-15% Methanol as stabilizer (to prevent polymerization), /ORIGINAL NAME., Formaldehyde solution, ACS reagent, 37 wt. % in H2O, contains 10-15% Methanol as stabilizer (to prevent polymerization), Container Type: GLASS BOTTLE
From £ 16.72 per Litre (ex VAT)
View product
Zinc AAS Standard Certified Reference Material, 1000 mg/L Zn in HNO3 2%
Fluka
-Inorganic CRMs
-Chemicals
Zinc AAS Standard, Certified Reference Material, 1000 mg/L Zn in HNO3 2%, Container Type: PLASTIC BOTTLE