tert-Butyl Methyl Ether Assay ≥99% (GC)
Honeywell
-Chemicals
-Performance Grade Solvents
tert-Butyl Methyl Ether, Assay ≥99% (GC), Container Type: RETURNABLE STAINLESS STEELDRUM
From £ per (ex VAT)1
| Product Code | 61626H |
|---|---|
| HS Code | 38249992 |
| Country of Origin | DE |
| Brand | Honeywell |
| Property | Value |
|---|---|
| Brand | Honeywell |
| Boiling Point | 64 °C |
| Product Density | 0.880 g/cm3 |
| Flash Point | 11 °C |
| Property | Value |
|---|
Boron trifluoride methanol complex solution
13-15% BF3 basis
Container Type: GLASS BOTTLE
Celpure® P1000, Meets USP/NF testing specifications, Container Type: PLASTIC BOTTLE
Celpure® P300, Meets USP/NF testing specifications, Container Type: PLASTIC BOTTLE
2-NP-AOZ, Analytical standard, reference material, Container Type: GLASS BOTTLE
Nonane, Reagent Grade, 99%, Container Type: GLASS BOTTLE
You need to log in to continue
Use our quick order functionality when you know the SKU of the products you are looking to purchase to add them to your basket quickly.
Save time by uploading from Excel. Simply have a column for product codes and another column for quantity required